شبکه بهداشت و درمان بابلسر
۱۳۹۸ پنج شنبه ۱ فروردين
br ENGLISH
تاریخ: 1391/09/11 تعداد بازدید: 152
نظام حاکمیت بالینی نیازمند تعامل با مراجعین است
- به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان بابلسر؛ توسط کارشناس مسئول سلامت روان این شبکه یک دوره آموزشی به منظور تبین ارائه نظام حاکمیت بالینی در مورخ 08-09-91 در بیمارستان شفا بابلسر برگزار نمودند . -سیاوش رجائیان کارشناس مسئول سلامت روان شبکه ؛ نظام حاکمیت بالینی را مدیریت کیفیت درارائه سیستم های بهداشتی و درمانی ذکر کردند - در این دوره آموزشی کلیه پرسنل حاضر در بیمارستان شفا حضور گسترده ایی داشتند و مقرر گردیده این جلسه در هفته آینده نیز تداوم یابد
 
 

نظام حاکمیت بالینی نیازمند تعامل با مراجعین است

 


به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان بابلسر؛ سیاوش رجائیان کارشناس مسئول سلامت روان این شبکه دریک دوره آموزشی که به منظور تبین ارائه نظام حاکمیت بالینی در مورخ 08-09-91 در بیمارستان شفا بابلسر برگزار شد . در سخنانی نظام حاکمیت بالینی را مدیریت کیفیت درارائه سیستم های بهداشتی و درمانی ذکر کردند و افزودند : آنچه که برنامه حاکمیت بالینی را از سایر مدلهای ارتقاء کیفیت متمایز می کند توجه به اثر بخشی و پیامدهای نهایی ناشی از اقدامات و مراقبت های انجام شده است واجرای این برنامه را در راستای چهارچوب مورد قبول وزارت بهداشت ،درمان وآموزش پزشکی می باشد که فرصت مغتنمی فراهم می نماید تا با نگاهی دوباره به سازکارهای موجود و تقویت نقاط قوت و کاهش کاستی ها ارتقاء بیش از پیش خدمات سلامت را شاهد باشیم .

 
 
 

ایشان در بخش دیگر از سخنان شان با اشاره به اینکه ؛ نظام حاکمیت بالینی به منظور ارتقای کیفیت خدمات به کودکان در مراکز بهداشتی درمانی و بخش های بستری از اهمیت بالای برخوردار است تاکید نمودند : اجرای دستورالعمل رفتار با کودک و نوجوان در بیمارستانها و مراکز بهداشتی درمانی برای کلیه کسانی که با کودکان سروکار دارند(پزشک ،پرستار ،مددکار،کار درمانگر ، کارکنان آزمایشگاه و رادیولوژی ، نگهبان و نظافتچی و . . . . ) نیازمند آن است تا تمام کودکان در محیطی مراقبت کننده ، حمایت گر و پرورش دهنده رشد کرده و بزرگ شوند تا جایی که به کودک فرصت دستیابی به توانایی های بالقوه داده شود .

کارشناس مسئول بهداشت روان شبکه بهداشت و درمان بابلسر در ادامه این مبحث آموزشی راه رسیدن به جایگاه ارزشمند حاکمیت بالینی و مراکزی که با کودکان سروکار دارند اعم از مراکز درمانی، آموزشی،خدماتی،تفریحی،ورزشی و . . . . ؛ را اجرای دستورالعمل ها و معیارهایی در مورد چگونگی رفتار و تعامل با مراجعین دانستند که می بایست نه تنها حفظ جان کودک و پیشگیری از مرگ و میر را مدنظر داشته باشند بلکه بر رهایی کودکان از رنج های غیرضروری را نیز مد نظر داشته باشند .

سیاوش رجائیان با تاکید براینکه دستورالعمل مراقبت رفتار با کودک و نوجوان در 5 بخش ارائه می شود آن موارد را شامل بخش های ذیل برشمردند :

بخش اول ارتباط صحیح و توجه به نیاز های عاطفی کودک

بخش دوم : اطلاع رسانی صحیح و کامل به والدین و کودک

بخش سوم : توجه و احترامبه حقوق کودک ،نوجوان و والدین

بخش چهارم: توجه به نیاززهای بهداشتی درمانی و جسمی کودک و ارتقای سلامت

بخش پنجم: توجه به نیازهای رفاهی والد و کودک

قابل ذکر است در این دوره آموزشی کلیه پرسنل حاضر در بیمارستان شفا حضور گسترده ایی داشتند و مقرر گردید این جلسه در هفته آینده نیز تداوم یابد .

 

 

 

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان بابلسر

 
 
 
 
تصاویر این جلسه آموزشی
 
جهت مشاهده تصویر در انادزه بزرگ تر روی تصویر کلیک نمائید
 
              
               
 
نظام حاکمیت بالینی نیازمند تعامل با مراجعین است
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal